5 SIMPLE TECHNIQUES FOR BADANIE OCT OKA

5 Simple Techniques For Badanie oct oka

5 Simple Techniques For Badanie oct oka

Blog Article

Przed wykonaniem zdjęcia lekarz poprosi pacjenta, aby przez chwilę powstrzymał się od mrugnięcia powieką.

This Web-site is utilizing a safety service to shield alone from on the web assaults. The motion you just performed triggered the security Alternative. there are plenty of steps that can set off this block together with publishing a certain term or phrase, a SQL command or malformed knowledge.

Ile trwa badanie OCT? Zajmuje z reguły jedynie kilkanaście minut i może być wielokrotnie powtarzane, ze względu na wysokie bezpieczeństwo.

Analiza komórek zwojowych, możliwa w badaniu OCT, ułatwia zdiagnozowanie wczesnych etapów jaskry, ponieważ w przypadku tej choroby ulegają one uszkodzeniu jako pierwsze. Porównywanie kolejnych badań umożliwia wykrycie niewielkich zmian, co pozwala na dokładną ocenę rozwoju jaskry, dlatego wskazaniem do badania są przypadki występowania tej choroby w najbliższej rodzinie, a także podejrzenie jaskry podczas rutynowej wizyty okulistycznej.

W medycynie OCT znalazła zastosowanie zwłaszcza w okulistyce, stając się obecnie standardową procedurą diagnostyczną, umożliwiającą nieinwazyjne i bezkontaktowe obrazowanie przekrojów tkanek siatkówki, tarczy nerwu wzrokowego i rogówki. Pozwala to na wczesną diagnostykę chorób oka, kwalifikowanie do operacji i monitorowanie efektów ich leczenia.

Wyniki badania są dostępne natychmiast po jego wykonaniu, gdyż wynikiem jest obraz widoczny przez lekarza podczas badania.

Kompetentni specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę nieprawidłowości narządu wzroku, analizę otrzymanych wyników i zaproponują dalsze leczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania badania Angio – OCT u kobiet będących check here w ciąży oraz karmiących piersią.

OCT jest również używane do monitorowania skuteczności leczenia oraz obserwacji postępu w chorobach oczu, takich jak choroby siatkówki czy jaskra.

Ja osobiście nie odczuwam żadnych zmian w oczach,ale ponoć tak może być.Nie wiem dlaczego nie otrzymałam wyniku badania.Wolałaby skonsultować to jeszcze z innym lekarzem.Zastanawiam się czy robić jeszcze SOCT,HRT i GDX.

Wskazaniem do optycznej koherentnej tomografii oka są różne choroby siatkówki, jak np.: odwarstwienie siatkówki, które może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku w dotkniętym oku.

W przypadku uzyskania niejednoznacznego wyniku badania OCT tarczy nerwu wzrokowego, okulista najczęściej zaleci powtórzenie badania po kilku miesiącach. Biorąc pod uwagę, że jaskra to choroba put upępująca, brak istotnej progresji w badaniu OCT w ciągu kilku miesięcy lub lat pozwala najczęściej na wykluczenie rozpoznania jaskry. Należy pamiętać, że badanie kolejne badania OCT tarczy nerwu wzrokowego należy wykonywać na tym samym aparacie, na którym wykonano pierwsze badanie – dzięki temu lekarz będzie mógł porównać badania między sobą.

Skaningowa konfokalna oftalmoskopia laserowa – rodzaj laserowego oftalmoskopu, dzięki któremu uzyskuje się trójwymiarowe mapy siatkówki oka.

Badanie Angio-OCT jest bezbolesne, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. W przypadku dzieci uzależnione jest od współpracy dziecka w trakcie badania z osobą wykonującą.

Report this page